İnternet Sitesi Çevirisi

Günümüzün vazgeçilmez bir değeri olan internetin hayatımızda günden güne artan bir öneme sahip olması ve hemen herkesin evinde, telefonunda, tabletinde ve bilgisayarında yer alması ile internet sitelerinin önemi de günden güne artmaktadır. Ana dilinde hazırlanan sitelerin içerikleri kadar bu sitelerin çevirilerinin ne kadar hassas bir konu olduğu da bilinmektedir. İnternet sitesi çevirisinin ne kadar önemli olduğuna değinmeden önce internet sitesinin ne olduğu ve neden önemli olduğunu belirtmekte fayda vardır.

İnternet Sitesi (website) Nedir?

Tanıtımını yapmak istediğiniz bir ürün veya şirket ile ilgili detayların, hizmet alanlarının veya müşterilerine veya takipçilerine sunabileceği faydaların size özel olarak tahsis edilen bir alan adı (domain)  kullanılarak açıklandığı bir platformdur. İnternet sitesi kişiye veya şirkete özeldir ve bir bakıma sizin kimliğinizdir. Sitenizde yer alan bilgiler ve detaylar sitenize bakan insanların gözünde sizin değerinizi düşürebilme veya yükseltebilme kapasitesine sahip olması dolayısıyla internet sitesi önem arz eden bir konudur. İnternet sitenizin kaliteli olması ve iyi bir içeriğe sahip olması ticari ve kişisel itibarınız açısından oldukça önemli bir konudur. Özellikle yurt dışında iş yapma potansiyeli olan veya yurt dışında da ürününü, hizmetini veya şirketini tanıtmak isteyen kişiler bu önemin oldukça bilincindedir.

Kabul etmek gerekir ki, ülkemiz günden güne dünyaya açılmaktadır ve bunun sonucu olarak bir şirketi tanıtmak, bir ürünü satmak veya bir şirketle veya kişiyle iş yapmak istediğinizde kilometrelerce uzaktaki bir müşteriye yalnızca internet sitesi aracılığıyla bilgi sağlayabilmektesiniz. Bunun bilincinde olan kişiler, internet sitelerine hem kurumsal imaj sağlamak hem de müşterinin dikkatini çekmek için nitelikli yazılar, dikkat çekici içerikler ve resimler eklemeye oldukça önem vermektedir. Ancak, ana dilinde hazırlanan internet sitesinin başka bir dile tercümesi yapılırken aynı hassasiyeti gösterilmemektedir. Halbuki, ana dilde hazırlanan internet sitesi için verilen özenin aynı şekilde bunun çevirisi için de verilmesi gerekmektedir.

İnternet Sitesi Çevirisi Nedir?

Küreselleşen bir dünyada yaşamamız nedeniyle yaşadığınız ülke ile sınırlı kalmamak ve dünyaya açılabilmek artık bir ayrıcalık değil zorunluluktur ve daha önce belirttiğimiz gibi internet siteniz sizin internet platformundaki kimliğinizdir. Ana dilde oldukça emek verilerek hazırlanan içeriklerin yetkin olmayan kişiler ve hatta çevirmenler tarafından çok kötü bir şekilde çevirisi yapılabilmektedir. Bu durum, sizin zaman ve enerji harcadığınız işiniz veya şirketiniz için kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Örneğin oldukça kurumsal bir imajı olan bir şirketin internet sitesinin yabancı dil çevirilerine baktığınızda, bazen 1000 kelimelik Türkçe içeriklerin yalnızca birkaç cümle ile İngilizce açıklandığını görebilmekteyiz. Sizinle iş yapmak isteyen bir yabancı müşterinin gözünde bu durum, şirketinizin yurt dışı ile iş yapmadığına, genel olarak şirketinizin kendisini ülke içi ile sınırladığına veya kurumsal bir şirket olmadığınıza dair imalar içerebilmektedir. Bu durumda sizinle iş yapmak isteyen veya sizden bir ürün satın almak isteyen bir kişi, işinize önem vermediğinizi, kurumsal bir imaj vermediğinizi ve hatta bu sebeple ödeme, satış sonrası hizmetler ve benzeri konularda kendisine sıkıntılar yaşatabileceğini düşünebilmektedir.

Bu sebeple, internet sitesi çevirilerinin de bu alanda bilgili, deneyimli ve sizin ihtiyaçlarını ve ürünlerinizi anlayacak kapasitede bir çevirmen tarafından dönüştürülmesi oldukça önemlidir. Mavi Çeviri Hizmetleri olarak size internet sitenizin alanında bilgisi olan ve üstün dil yeteneklerine sahip çevirmenler tarafından sağlanan ve özenli kontrol aşamalarından geçerek sorunsuz bir şekilde size ulaştırılan internet sitesi çevirisi hizmeti sunmaktayız. Şirketinizin internet sitesinin çevirisi yapılırken, size hizmet verdiğiniz alanda bilgi sahibi çevirmenler tahsis ederek hem alanınızda yer alan terimlerin ve ifadelerin doğru tercüme edilmesini hem de üstün dil yetenekleri ile metninizin yabancı dilde de kaliteli bir dile sahip olmasını sağlamaktayız. İşinize verdiğiniz önemin farkındayız ve bunun bilinciyle hareket etmekteyiz.

İnternet sitesi çevirisi hizmetimizden yararlanmak için iletişim kanallarından bizimle iletişime geçebilir ve hemen şimdi çeviri talebinde bulunarak şirketinizin uluslararası platformda da kaliteli içeriği ile öne çıkmasını sağlayabilirsiniz.