Kurumsal

Mavi Çeviri Hizmetleri, başta patent, medikal, farmasötik, akademik ve teknik olmak üzere birçok alanda uzman hizmet sağlama anlayışıyla kurulan bir çeviri bürosudur. Ülkemizde çeviri sektöründe uzman kadrosu olan, çevirilere gereken özeni gösteren, şirketin talepleri ile terminoloji değişimine olanak sağlayan ve ilgili metnin terminolojisi ile ilgili araştırma yapmayı bir yük olarak görmeyen çeviri bürosu bulmak oldukça zordur. Bu bağlamda Mavi Çeviri Hizmetleri, çeviriler konusunda gereken özenin ve dikkatin maksimum düzeyde sağlanması amacıyla alanında uzman çevirmenler ile çalışmaktadır. Şirketimiz ile çalışmanın size sağlayacağı avantajlar şu şekildedir:

 • CAT araçları kullanımı ile konusu benzer çevirilerde tutarlı çeviri sağlanması,
 • Alanında uzman, dakik ve araştırmayı yapmayı seven çevirmenler ile çevirideki hataların minimize edilmesi,
 • İsteğiniz doğrultusunda terminoloji ve biçim değişiklikleri sağlanması,
 • Patent metinleri için şekil yazılarının tarafımızca orijinal boyutuna ve yazı tipine uygun olarak ücretsiz bir şekilde düzenlenmesi,
 • Patent metinleri için benzer çevirilerde bütün çevirinin ücretlendirilmesi yerine ücretin yalnızca çevirmen saati üzerinden hesaplanması,
 • Çeviriler ile alakalı sorularınız olması durumunda şirketimizin her daim iletişime açık olması ve size yardımcı olmayı amaç edinen bir anlayışa sahip olması.

Mavi Çeviri Hizmetleri, sektörün tercih edilen kuruluşları içerisindeki yerini kuvvetlendirerek korumak için mümkün olan tüm çabayı sarf etmekte olan modern vizyonlu bir işletmedir. Uluslararası ihtiyaçlarınıza global nitelikte çözümler sunarak kurumsal ve bireysel çeviri hizmetlerini en nitelikli biçimde karşılamayı amaç edinmektedir. Gerek ticari, gerek akademik gerekse bireysel çeviri işlemlerinizi uzman çevirmenler tarafından ürettiğimiz çeviri metinlerimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Sizlere patent çevirisi gibi özel süreçlerde ayrıca fikirler vererek sorunsuz bir süreç geçirmenizi sağlamaktayız. Bizimle hemen iletişime geçerek tüm çeviri ihtiyaçlarınız için detaylı bilgi alabilir ve süreçlerinizi planlayabilirsiniz.

Çeviri nedir?

Çeviri, günümüzde birçok alanda ihtiyaç duyulan çoğu zaman resmi nitelikte belgelerin bir dilden başka bir dile aslına uygun olarak dönüştürülmesi için kullanılan bir hizmettir. Profesyonel meslek grupları içerisinde sayılan mütercim tercümanlık, kurumsal yapılar içerisinde sistematik biçimde sunulan bir hizmet olduğu takdirde nitelikli sonuçların ortaya çıkmasını mümkün hale getirmektedir ve müşteri ihtiyaçları daha sorunsuz biçimde karşılayabilmektedir. Bu bağlamda herhangi bir çeviri ihtiyacınız ortaya çıktığında şirketimizin hizmetlerinden yararlanarak sistemli iş akışımıza bizzat şahit olabilirsiniz.

Hangi alanlarda çeviri hizmeti veriyoruz?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi 4 ana dilde birçok alt dalda çeviri hizmeti sunabilmekteyiz. Tüm bu dillerde noter onaylı yeminli çeviri hizmeti sağlamaktayız ve çeviri hizmetlerimiz de %100 sorumluluk alabilmekteyiz. Hukuk çevirisi, teknik çeviri, akademik çeviri, farmasötik çeviri, tıbbi çeviri, medikal çeviri, patent çevirisi ve ihtiyacınız olan diğer özel çeviri alanlarında sizlere nitelikte hizmetler sunabilmekteyiz. Bu süreçte en iyi sonuçlar elde etmek amacıyla isteğinize göre Filoloji mezunlarının yanı sıra Hukuk, Tıp, Mühendislik, Kimya, Biyoloji vb. alanlardan mezun olup ana diline ve çevirisini yapacağı dile hakim olan farklı meslek grupları ile de çalışmaktayız. Esasında çeviri hizmetlerimizin sınırları sizin ihtiyaçlarınızın sınırları ile doğru orantılıdır. Yukarıda bahsettiğimiz diller ve çeviri alanları referans olup ihtiyacınızın farklı klasmanlarda ortaya çıkması durumunda tarafımızdan size özel farklı çözümlerin üretilebilmesi mümkün olmaktadır. Müşteri odaklı çalışma sistemimiz dahilinde ihtiyaçlarınızı tespit ettikten sonra size özel çözümleri üretebilmekteyiz.

Çeviri süreci

Çeviri ihtiyacınız ortaya çıktığında bize ulaşarak çeviri talebinizi bize bildirebilirsiniz. Uzmanlarımız yapacağınız talep üzerine metin alanının incelenmesi noktasında gerekli çalışmaları gerçekleştirecek ve uygulamalar hakkında bir ön çalışma yapılacaktır. Kelime sayımı yapılıp ücretlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra size dönüş yapılacak ve teslim tarihi ve fiyat teklifi sunulacaktır. Teklifi kabul etmenizin ardından işlemler başlayacak ve ilgili metin alanına göre sınıflandırılacaktır. Metin, alanında uzman çevirmen tarafından ele alınacak ve çeviri işlemi gerçekleştirilecektir. Çevirinin tamamlanmasını ardından redaksiyon safhası başlayacak ve çevirisi yapılan metin dil bilgisi, kelime tutarlılığı ve yazım denetimi açısından incelenecektir. Bu noktada bir sorun çıkması halinde gerekli düzenlemeler yapılarak sorunsuz metinler müşterinin talebine göre yazım formatına dönüştürülecek ve müşteriye iletilecektir. Müşterinin değerlendirmesi sonucunda herhangi bir değişiklik veya düzenleme istemesi durumunda gerekli değişiklik ve düzenlemeler yapılarak nihai teslim gerçekleştirilecektir. Müşterinin yeminli tercüme veya noter yeminli tercüme talep etmesi durumunda çevirisi yapılan metin, müşteriye gönderilmeden önce noter onayı sürecine tabii tutulacaktır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, nitelikli çeviri hizmetleri sunarak ulusal ve evrensel fayda üretmek, sektörümüzün gelişimine katkı sağlamak, çevirisini talep ettiğiniz birçok alanda gelişim kaydedilmesine katkıda bulunabilmektir.

Misyonumuz

Misyonumuz, müşterilerimize kusursuz hizmetleri kesintisiz ve en kısa süre içerisinde sunmak ve çeviri hizmetleri için sürekli çalışabilecekleri bir partner olarak sürekli memnuniyetlerini teşhis edecek sonuçları ortaya koymaktır.

Kurumsal değerlerimiz

 • Kalite standartları önceliğimizdir.
 • Müşteri memnuniyeti olmazsa olmaz kurumsal değerlerimizin başında gelmektedir.
 • Müşterilerimizi yanlış veya eksik bilgiler veya tutamayacağımız sözler vererek yanıltmama ve dolayısıyla dürüstlük ile en doğru sonuçlar için açıklık ilkesini benimsemekteyiz.
 • Kanunlara saygı duymaktayız ve gerekliliklerini eksiksiz biçimde yerine getirmekteyiz.
 • Kendimizi sürekli geliştirmekteyiz.
 • Evrensel çalışma ilkelerine uygun prosedürler geliştirmeye gayret etmekteyiz.

Mavi çeviri hizmetleri, sektörün tercih edilen kuruluşları içerisindeki yerini kuvvetlendirerek korumak için mümkün olan tüm çabayı sarf etmekte olan modern vizyonlu bir işletmedir. Uluslararası ihtiyaçlarınıza global nitelikte çözümler sunarak kurumsal ve bireysel çeviri hizmetlerini en nitelikli biçimde karşılamayı amaç edinmektedir. Gerek ticari, gerek akademik gerekse bireysel çeviri işlemlerinizi uzman çevirmenler tarafından ürettiğimiz çeviri metinlerimiz ile gerçekleştirmekteyiz. Sizlere patent çevirisi gibi özel süreçlerde ayrıca fikirler vererek sorunsuz bir süreç geçirmenizi sağlamaktayız. Bizimle hemen iletişime geçerek tüm çeviri ihtiyaçlarınız için detaylı bilgi alabilir ve süreçlerinizi planlayabilirsiniz.